Skorzystaj z naszych usług

Godziny pracy: PN-SO (8:00 - 18:00)

Jak zorganizować przeprowadzkę z miasta do miasta?

Jak zorganizować przeprowadzkę z miasta do miasta? 19 lut

Przenosiny z jednej miejscowości do drugiej to duże wyzwanie. W końcu nie przenosimy tylko przedmiotów, ale całe nasze życie. Zostawiamy za sobą przestrzeń, w której przeżyliśmy wiele ważnych dla naszego życia chwil, zabierając wspomnienia. Przeprowadzając się z miasta do miasta musimy zdecydować, które przedmioty weźmiemy do nowego miejsca, a których lepiej się pozbyć. Dowiedz się jak zorganizować przeprowadzkę, by nie oszaleć.

Przeprowadzka do nowego miejsca. O czym warto pamiętać?

Poznaj kilka prostych rad, dzięki którym zaoszczędzisz stresu i poradzisz sobie z przeprowadzką.

  1. Pozbądź się zbędnych i zużytych przedmiotów.Przeprowadzka to dobra okazja, by sprzedać niepotrzebne przedmioty takie jak stare sprzęty RTV i AGD, ubrania i zabawki. Możesz zorganizować wyprzedaż garażową i zaprosić na nią sąsiadów. Jeśli nie utrzymywałeś bliskich relacji z sąsiadami alternatywą jest wystawienie przedmiotów na popularnych serwisach aukcyjnych lub wyprzedażowych. Dzięki dobrym zdjęciom, na pewno znajdą się na nie kupcy. Zarobioną gotówkę możesz przeznaczyć na urządzenie się w nowym miejscu. A może nie zależy Ci tak bardzo na pieniądzach, a chcesz szybciej pozbyć się rzeczy, robiąc przy okazji coś dobrego? Na pewno w Twojej okolicy działają organizacje charytatywne, które przyjmą niepotrzebne przedmioty w dobrym stanie, które pomogą komuś i otrzymają drugie życie.
  2. Zorganizuj przyjęcie pożegnalne.Rozstania z miejscem zamieszkania nie są łatwe, a co dopiero z ludźmi, których spotkaliśmy na swojej drodze. Dlatego wyprowadzając się do innej miejscowości warto zorganizować imprezę dla sąsiadów, znajomych i współpracowników. W dzisiejszych czasach, dzięki internetowi, możemy utrzymywać kontakty, z ludźmi, z którymi dzielą nas setki kilometrów. Dlatego lepiej nie odchodzić bez pożegnania i zadbać o to, aby wartościowe relacje trwały dalej, mimo odległości.
  3. Przy pakowaniu posortuj przedmioty i spakuj je kategoriami.Książki spakuj wspólnie z książkami, zabawki z zabawkami, sprzęt komputerowy i elektroniczni umieść we wspólnym kartonie, ubrania włóż wspólnie z ubraniami. Dzięki temu wypakowując przedmioty w nowym miejscu z łatwością je ułożysz i znajdziesz dla nich odpowiednią przestrzeń.
  4. Wybierz odpowiedni dzień na przeprowadzkę.Dużo przyjemniej organizować przenosiny, gdy świeci słońce, nie pada deszcz, ani śnieg, a na drodze są dobre warunki. Wybór odpowiedniego terminu pozwoli Ci uniknąć stresu.
  5. Sporządź listę zadań do wykonania.Wylistowanie rzeczy do zrobienia to podstawa dobrej organizacji.
  6. Zadbaj o zmianę adresu w urzędach i firmach, które świadczą Ci usługi.Aby uniknąć konieczności sprawdzania korespondencji w starym miejscu zamieszkania warto podać nowy adres w swojej pracy, banku czy firmie, w której mamy abonament na telefon.
  7. Skorzystaj z profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która pomoże Ci w organizacji przenosin.Wybierz firmę, która posiada odpowiednie pojazdy, doświadczeni w organizacji przeprowadzek i pozwala uzyskać wycenę przed wykonaniem usług.

Korzystając z przedstawionych powyżej rad, możesz być pewien, że przeprowadzka pójdzie gładko!