Skorzystaj z naszych usług

Godziny pracy: PN-SO (8:00 - 18:00)

Jak dobrze zabezpieczyć mienie na czas przeprowadzki?

Jak dobrze zabezpieczyć mienie na czas przeprowadzki? 20 lip

Przeprowadzka bywa stresującym wydarzeniem, które wymaga odpowiednich przygotowań. Osobom, które się pakują często towarzyszy obawa, czy rzeczy nie ulegną zniszczeniu podczas transportu. Dlatego należy je odpowiednio zabezpieczyć, a usługę transportu najlepiej zlecić firmie, która się w tym specjalizuje. Jak dobrze zabezpieczyć mienie, aby było bezpieczne w czasie przeprowadzki?

Pakowanie cennych i delikatnych przedmiotów 

Osoby, które planują przeprowadzkę, zwykle najbardziej martwią się o cenne przedmioty. Czasami zdarza się tak, że transportowane mienie ulega zniszczeniu. Jednak aby temu zapobiec, wystarczy je odpowiednio zabezpieczyć. Do pakowania cennego i delikatnego mienia, na przykład szkła warto użyć folii bąbelkowej i folii stretch. Dzięki temu przedmioty nie będą narażone na potłuczenie czy inne uszkodzenia. Dodatkowo pustą przestrzeń w kartonach warto wypełnić poduszkami piankowymi, gazetami albo tkaniną. Warto również zwrócić uwagę na jakość kartonów, w które pakowane są rzeczy do przeprowadzki.

Najlepiej sprawdzą się kilkuwarstwowe kartony, ponieważ dzięki nim można bezpiecznie przenosić i przewozić nawet ciężkie przedmioty. Opakowanie słabej jakości może się przerwać w czasie przenoszenia albo transportu, a mienie, które się w nim znajduje, może ulec zniszczeniu. Na koniec kartony należy dokładnie zakleić taśmą. Jeżeli w środku znajdują się delikatne rzeczy, warto zaznaczyć tę informację na kartonie, aby pracownicy firmy przeprowadzkowej obchodzili się z nim z należytą ostrożnością.

Jak zapakować pozostałe mienie? 

Podczas przeprowadzki należy zapakować również rzeczy, które zajmują dużo miejsca. W przypadku lekkich akcesoriów, na przykład pościeli można zapakować większą ilość do kartonu czy worka, ponieważ nie ulegnie zniszczeniu i łatwo go przenosić. Warto również zaopatrzyć się w worki próżniowe, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca podczas przeprowadzki, a do tego zabezpieczą pościel czy ubrania przed wilgocią. Ciężkie przedmioty, na przykład książki należy zapakować w mniejsze kartony, ponieważ dzięki temu będzie łatwiej je przenosić.

Sprzęty najlepiej zapakować w sprzęt fabryczny. Jeśli nie ma takiej możliwości, przyda się folia bąbelkowa i folia stretch. Usługę przewozu rzeczy najlepiej zlecić profesjonalnej firmie. Osoby, które zajmują się tym na co dzień, wiedzą jak bezpiecznie przewozić mienie. Mowa tutaj na przykład o tym, by nie przewozić sprzętów RTV na boku. Dodatkowo firmy przeprowadzkowe dysponują flotą pojazdów, którymi można przewieźć mienie o różnych gabarytach.